با هدف ترویج معارف دینی
اجرای 2 طرح قرآنی در دامغان آغاز شد

خبرگزاری فارس: اجرای 2 طرح قرآنی شامل "قرآن در خانه" و "شمیم قرآن" در دامغان با هدف ترویج معارف دینی آغاز شد.

خبرگزاری فارس: اجرای 2 طرح قرآنی در دامغان آغاز شد

مسئول اجرای 2 طرح قرآنی "قرآن در خانه" و "شمیم قرآن" امروز در حاشیه بررسی روند عملیاتی شدن این طرح در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در دامغان اظهار داشت: به منظور ترویج فرهنگ و معارف قرآنی در بین خانواده‏ها، مسابقات قرآن در خانه در سپاه دامغان برگزار شد.

عذرا صرفی با بیان اینکه تاکنون بیش از 150 نفر در مسابقات غیرحضوری قرآن در خانه ویژه همسران و فرزندان پاسداران در سپاه دامغان شرکت کرده‏اند، افزود: قرآن کتاب هدایت برای همگان است و هر کس می‎تواند به اندازه ظرفیت علمی و عملی خود به طور مستقیم و در پرتوی رهنمودها و هدایت‎های اهل بیت وحی و عصمت و طهارت از آن بهره‌مند شود.

مسئول اجرای ۲ طرح قرآنی "قرآن در خانه" و "شمیم قرآن" ادامه داد: آحاد جامعه با ایجاد ارتباط و انس با قرآن کریم هر چه بیشتر با معارف آن آشنا می‌شوند و همچنین انگیزه‌های عملی خود را بر اساس راهنمایی استادان افزایش می‌دهند و یکی از راه‏های توسعه این توانمندی در خانواده و در بین همسران و فرزندان و اجرای برنامه‌های فرهنگی و قرآنی است.

وی خاطرنشان کرد: نشر و ترویج و گسترش فرهنگ و معرفت قرآنی و آشنایی و انس هر چه بیشتر خانواده‌های پاسدار با قرآن کریم و به منظور ایجاد زمینه مناسب و یکسان برای رقابت سازنده در عرصه های قرآنی از اهداف عمده این برنامه است.

صرفی تصریح کرد: ارتقای سطح علمی و فنی قرآنی قاریان، حافظان و آشنایان با مفاهیم و چهره‌های برتر قرآنی در سطح خانواده‌های پاسدار و ترویج معارف و علوم قرآنی و انس با کلام وحی و عترت پیامبر (ص) از دیگر اهداف این برنامه است.

مسئول اجرای ۲ طرح قرآنی "قرآن در خانه" و "شمیم قرآن" همچنین گفت: قرآن برترین و ماندگارترین اثر آسمانی و جاودانه‌ترین پیامی است که خداوند برای هدایت بشر بر قلب شریف ترین بنده خویش محمد بن عبدالله (ص) نازل فرمود.

صرفی افزود: گرچه قرآن خود را به عنوان شفا و رحمت برای مومنین معرفی می‌نماید اما اگر کسی بخواهد حقیقت اسلام، انسان و جهان را بشناسد چاره‏ای جز مراجعه به قرآن کریم ندارد.

وی اشاره کرد: بر همین اساس این سازمان با همکاری بنیاد فرهنگی خانواده برای ایجاد بستری جدید در جهت تحقق این امر در میان خانواده‌های پاسدار و آشنایی کودکان با مفاهیم متعالی و حیات بخش آیات نورانی قرآن کریم، حرکت گسترده و آموزشی را در قالب "شمیم قرآن" در 16 مرحله تنظیم و تدوین و نخستین مرحله آن ویژه نونهالان اجرا شده است.

مسئول اجرای ۲ طرح قرآنی "قرآن در خانه" و "شمیم قرآن" هدف از اجرای این برنامه را آشناسازی کودکان با برخی مفاهیم اساسی قرآن که زیربنای نگرش‌ها، اعتقادات و مهارت‌های زندگی آنان در آینده است، عنوان کرد.

وی افزود: اجرایی کردن تدابیر مقام معظم رهبری در تربیت فرزندان و آشنا کردن با مفاهیم قرآنی و حفظ تدریجی سوره‌ها از دوران کودکی نیز از دیگر اهداف این برنامه است.

صرفی اضافه کرد: در این برنامه که به صورت غیرحضوری برگزار می‎شود، 20 کتاب به فرزندان پاسدار داده شد و پس از مطالعه و ارائه سئوال، عزیزان پاسخ نامه‌ها را ارسال می‏کنند.