امام جمعه بوشهر:
مسئولان، فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه را نهادینه کنند

خبرگزاری فارس: امام جمعه بوشهر گفت: مسئولان و متولیان فرهنگی در جامعه باید با برنامه ریزی و کار کارشناسی فرهنگ عفاف و حجاب را در جامعه نهادینه کنند.

خبرگزاری فارس: مسئولان، فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه را نهادینه کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بوشهر با سفارش نمازگزاران به رعایت تقوی الهی میلاد یگانه منجی عالم بشیریت را تبریک گفت و اظهار داشت: موضوع انتظار از مهم‌ترین مباحث مطرح شده در بحث مهدویت است و ما باید این موضوع را با جدیت به نسل جوان تبیین کنیم.

صفایی بوشهری اضافه کرد: وقتی انسان خواهان تغییر و تحول در وضع موجود زندگی اجتماعی با رعایت موازین اسلامی باشد این معنی انتظار را می‌دهد.

وی با اشاره به ویژگی‌های امام زمان خاطر نشان کرد: تقوا و محاسن اخلاقی در کنار روحیه انتظار از مهم‌ترین ویژگی‌‌های یاران امام زمان(عج) است و انسان‌های مومن نیز همواره در تلاش برای قرار گرفتن در ردیف یاران امام زمان(عج) هستند.

امام جمعه بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ماه رمضان ماه مهمانی خدا و ماهی است که مساجد باید خود را برای برپایی آیین‌های ویژه عبادات در این ماه آماده کنند.

صفایی بوشهری افزود: درآستانه ماه مبارک رمضان تمام مسولان و دلسوزان اسلام مساجد را برای میزبانی مهمانان خدا بویژه جوانان و نوجوانان کنند.

وی با اشاره به دیدگاه ادیان مختلف در مورد حجاب تصریح کرد: در دین اسلامی همواره بر رعایت حجاب تاکید شده و یکی از عوامل مهم در سلامت جامعه محسوب می‌شود.

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: رعایت حجاب در هر جامعه‌ای موجب کاهش آسیب ‌های اجتماعی شده و اگر این امر مراعات نشود همان سرنوشتی که دچار منطقه آندلس اسپانیا شد نصیب آن جامعه می‌شود.

صفایی بوشهری افزود: آندلسی که مردم به دنبال دین و دین باور ی بودند اما برخی کشورهای استعمارگر با ترویج فرهنگ ابتذال بر آن‌ها چیره شده و آن منطقه را در اختیار گرفتند.

وی گفت: مسئولان و متولیان فرهنگی در جامعه باید با برنامه ریزی و کار کارشناسی فرهنگ عفاف و حجاب را در جامعه نهادینه کرده تا از بروز آسیب‌های اجتماعی جلوگیری شود.